O výstavě

 

medinua.com

 

Jihočeskému kraji se podařilo získat do České republiky, konkrétně do Českých Budějovic, unikátní interaktivní výstavu „Accelerating Science". Expozice byla vytvořená mezinárodním centrem pro výzkum elementárních částic CERN v Ženevě za podpory Dudley Wright Foundation.

Cílem výstavy je povzbudit zájem mladých lidí o vědu a technické vzdělávání. Proto jsou hlavní cílovou skupinou žáci středních a základních škol od 12 let věku, kteří mohou expozici navštívit v rámci své výuky. Výstava je ale samozřejmě určena i pro širokou veřejnost.

 

Otevírací doba pro veřejnost

Pondělí – Pátek: 9:00 - 17:00

Sobota, neděle, státní svátky, celorepublikové prázdniny: 10:00 - 17:00

O víkendech, státních svátcích a prázdninách začíná prohlídka expozice s průvodcem vždy v celou hodinu (první prohlídka v 10.00, poslední v 16.00).

 

Otevírací doba pro školy

Pondělí – Pátek: 9:00 - 15:00

 

Vstupné

Vstup na výstavu je zdarma, nicméně v době konání Hobby podzim (29. 9. 2016 - 2. 10. 2016) a Mezinárodní výstavy psů (8. 10. 2016 - 9. 10. 2016) je vstup do areálu Výstaviště zpoplatněn vstupným, které odpovídá dané výstavě. sonna.com.ua/catalog/postelnoe-bele/

 

Rezervace pro veřejnost

Pro návštěvu není nutná rezervace. Stačí tedy přijít v otevírací době. Toto ovšem neplatí pro větší skupiny (nad 10 osob), kdy je potřeba se předem objednat, buďto telefonicky, nebo e-mailem, a také v sekci PRO ŠKOLY.

 

Průvodci

Doprovod návštěvníkům v rámci prohlídky expozice obstarávají průvodci. Byli vybráni z řad studentů VŠTE a Pedagogické fakulty JČU a prošli odborným proškolením, které mimo jiné zahrnovalo i exkursi do švýcarského CERNu. Průvodci jsou připraveni podat základní informace o předmětné expozici a zodpovědět veškeré dotazy návštěvníků. Skupinovým návštěvám a zejména školám jsou schopni podat i krátkou odbornou přednášku o jednotlivých částech expozice.

 

Popis vlastní expozice "Accelerating Science"

Interaktivní výstava se skládá z pěti zón propojených tunely:

  • Zóna 1 – Vznik a vývoj vesmíru: Obsahuje audiovizuální prezentaci, která pojednává o vzniku a vývoji vesmíru od jeho počátků při velkém třesku až do současnosti. Příběh vývoje vesmíru je podrobněji popsán na vnitřních stěnách, jednak graficky a jednak textově.
  • Zóna 2 – Částice: Softwarová animace přenese návštěvníky hladce ze světa lidských rozměrů do mikroskopického světa atomů, jader a částic. Zábavná videoanimace ukazuje způsob, jímž na sebe částice vzájemně působí tím, že si vyměňují komunikační (messenger) částice. Pomocí interaktivních her simulujících urychlování a kolize částic se mohou návštěvníci seznámit se vztahem mezi energií a hmotou. Tyto prezentace jsou na vnitřních stěnách doplněny velkými grafickými panely, na nichž lze vidět základní kameny hmoty a čtyři hlavní síly. Interaktivní prezentace na dotykové obrazovce pak seznamuje návštěvníky s částicemi, s příběhem jejich objevení a s některými jejich vlastnostmi.
  • Zóna 3 – Záhady: Obsahuje obrazovky věnované několika nejpoutavějším záhadám vesmíru. Prostřednictvím interaktivních panelů si mohou návštěvníci vyslechnout vysvětlení od vědců, kteří pohovoří o záhadách, jež je zajímají nejvíc, a mohou se seznámit s jejich nápady na zodpovězení některých zásadních otázek.  
  • Zóna 4 – CERN a velký hadronový urychlovač (LHC): Na velké obrazovce lze vidět letecký pohled na krajinu nad tunelem urychlovače LHC a příslušná animace ukazuje cestu, kterou částice urychlovači CERNu procházejí. Také zde stojí model velkého hadronového urychlovače (LHC) s maketou jeho magnetu ve skutečné velikosti a s modelem detektoru ATLAS v měřítku 1:25, který obsahuje velkou videoobrazovku zachycující stopy částic vytvořených kolizemi protonů. Na videoobrazovce běží film o nejvýznačnějších okamžicích instalace urychlovače LHC a jeho čtyř detektorů. Interaktivní obrazovka nabízí možnost seznámit se s fascinujícími fakty o technických superlativech, které se v LHC staly skutečností. 
  • Zóna 5 – Základní výzkum v každodenním životě: Skládá se z interaktivních systémů ilustrujících širokou škálu technologií, které dnes považujeme už za samozřejmost (TV, mobilní telefony, satelitní přenos, lékařská diagnostika, GPS, www a internet). Návštěvník může pomocí multidotykového rozhraní prozkoumat různé oblasti techniky (komunikace, elektronika, energetika a medicína) a zjistit, které dnešní aplikace vycházejí ze základního výzkumu prováděného v minulosti.

Marcus Vischenbart

Dokumenty

Kontakty

Mapa

12

Výstaviště České Budějovice a.s.

Adresa:  

Husova 523, 370 21 České Budějovice

E-mail: info@vystavacern.cz

 

Kontakty na organizátora

Název, sídlo:  

Regionální rozvojová agentura jižních Čech, RERA a.s.

B. Němcové 49/3, 370 01 České Budějovice

Kancelář: Budova F dolního areálu Nemocnice České Budějovice,
  vchod z ulice Generála Svobody
Telefon:

 

+420 731 503 328 (recepce výstavy)

+420 387 878 453 (kancelář RERA a.s.)

E-mail: info@rera.cz
Web:    SEO London

https://ozero.ua -------------------------------------------------------- 4 Купить лодку ---------------------------------------------------- (2 страница) Надувные лодки ---------------------------------------------------------------------------------- (2 страница) Надувные лодки ПВХ ----------------------------------------------------------------------------------- (1 страница) Гребные лодки под мотор ------------------------------------------------------------------ (2 страница) Лодки RIB ---------------------------------------------------------------------- Оборудование для лодок ПВХ -------------------------------------------------------------------- (ТОП 1 страница) Насосы для лодки ПВХ -------------------------------------------------------------------- (3 страница) Сиденье для лодки ПВХ ---------------------------------------------------- https://ozero.ua ------------------------------------------------------- (ТОП 1)Корпусные лодки ----------------------------------------------------------- (1 страница ТОП4)Пластиковые лодки ------------------------------------------------------- (2 страница) Оборудование для управление лодкой ------------------------------------------------------- (3 страница) Рулевые редукторы для лодки ------------------------------------------------------- (1-2 страница)Тросы для лодочного мотора ------------------------------------------------------- (5 страница) Управление лодочным мотором ------------------------------------------------------- (1 страница, страница 2)Рули и штурвалы для лодки ------------------------------------------------------- Безопасность на воде ------------------------------------------------------- (4 страница) Страховочные жилеты ------------------------------------------------------- Средства защиты от воды ------------------------------------------------------- (2 страница)Оборудование лодки ------------------------------------------------------- (3 страница, 6 страница)Лестницы и трапы для лодок ------------------------------------------------------- лодочный мотор ------------------------------------------------------- (4 страница)купить лодочный мотор -------------------------------------------------------

mapa vystaviste

Tuto výstavu Vám přináší Jihočeský kraj